Вила Августа

Сместена во градот Скопелос, Вила Августа ви нуди луксузно сместување со бесплатна WiFi и паркинг
MHTE: 0756K123K0393001

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Август Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Августа скопелос, Скопелос хора, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА АВГУСТА

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузниот базен Вила Аугуста се наоѓа Место град Скопје. Летната куќа е оддалечена 1,5 км Пристаниште Скопелос. Затоа, гостите се близу до сè што може да им треба за безгрижен одмор на бујниот остров Скопелос. Бесплатна WiFi и бесплатен паркинг простор се исто така достапни во просториите.

Базен Вила Августа Скопелос е независна сместување кој има капацитет да собере до 4 лица. Летната куќа располага со 3 спални, една со екстра голем брачен кревет и една со еден единечен кревет. Куќата на базен има и две бањи кои нудат тушеви, фен за коса, крпи и бесплатни тоалети.

Покрај тоа, на Вила Августа Скопелос обезбедува живот соба област со камин, софи, мебел за јадење, како и кабловска телевизија, ДВД и ЦД плеер.

Понатаму, кујната на базенот Вила Августа е целосно опремен. Кујната доаѓа со прибор, фурна, шпорет, машина за кафе, тостер, микробранова печка, машина за миење садови и фрижидер. Машина за перење е исто така предвидена на лице место.

Прекрасната градина на вила нуди спектакуларен поглед на море и планина. Приватниот базен со чадори и шезлонги е идеално место за релаксација на летните моменти под грчкото сонце. Надворешната област на вила нуди и објекти за скара.

In Скопелос Хора  постојат традиционални таверни ресторани да ја вкусите вкусната локална кујна. Во Град Скопелос има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири.

на Фолклорен музеј на Скопелос Од Кора е оддалечено 1,1 км Вила Августа.

Најблиската плажа до сместување is Глистери плажа, оддалечена 2,1 км. Некои други плажи дефинитивно треба да се посети на островот Скопелос Стафилос, Агнонтас, Limnonari, ПанормосМилан Костен.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот во Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англиски
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com