Вила Аватон

Сместена во областа Рахеш во градот Скопелос, Вила Аватон има сместување со климатизација со поглед на градина.
MHTE: 0756Κ92000432301

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Аватон Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Аватон скопелос, Рахес, Хора Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА АВАТОН

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Аватон се наоѓа во областа Рахес, во Скопелос Хора. Луксузната летна куќа на растојание од 1,5 од Пристаниште Скопелос и плажата на Хора, Амос. Со автомобил растојанието за да се стигне до градот е помалку од десет минути.

Покрај тоа вилаЛокацијата е совршена бидејќи на магичен начин го комбинира спокојството на природата со погодностите на хората Скопелос.

Луксузниот базен Вила Аватон е 135 м2 и има капацитет да прими до 6 лица. На Вила располага со 3 спални, две со брачен кревет и една со два единечни кревети и 3 бањи. Бањите се со тушеви, фен за коса и крпи. Детско креветче или кревет се исто така предвидени.

At Вила Аватон Скопелос има пространа живеалиште соба со камин, телевизор со рамен екран со кабелски канали и ДВД плеер.

Кујна на базенот Вила е целосно опремен со сите потреби. Како што се мебел за јадење, микробранова печка, прибор за готвење, рерна, шпорет, електричен котел, тостер, машина за миење садови, фрижидер, како и машина за перење.

Исто така постои и приватен базен со чадори за сонце и шезлонги. Градината нуди прекрасен поглед.

In Скопелос Хора  постојат традиционални таверни ресторани да уживаат во вкусните локални јадења. Дефинитивно мора да се обиде скопелос пита со сирење. Во градот има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и други продавници за облека и сувенири. Гостите се близу до сè што може да им треба.

Најблиската плажа до Вила Аватон Скопелос е Глифонери плажа на растојание од околу 1,5 км. Плажа Стафилос е оддалечена околу 6 км од сместување, Додека Плажа Агнонтас е оддалечено околу 9 км. Друго плажи дефинитивно треба да се посети на островот Скопелос Милан Костен. Со автомобил нема да ви требаат повеќе од 20 минути за да стигнете.

Разно:
  Звучни изолирани простории
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Општи капацитети:
  Климатизација
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com