Вила Елисаиос

Сместена во Скопелос Хора, Вила Елисаиос има пријатно сместување со градина и тераса.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Елисаиос Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Елисаиос скопелос, Скопелос хора, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА ЕЛИСАИОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Елисаиос Скопелос е поставен на еден рид во Место град Скопје со поглед Пристаниште Скопелос како и островот Алонисос. Локацијата на летната куќа е идеална, бидејќи ја комбинира спокојството на пејзажот со погодноста на хората „Скопелос“.

на вила има капацитет да смести до 6 лица. Луксузната летна куќа доаѓа со градина, сончева тераса и приватен базен со чадори за сонце и шезлонги. Згора на тоа, Вила Елисаиос Скопелос располага со 3 спални, две со двокреветни кревети и една со два сингла. На вила нудат една главна бања со туш и WC.

на Вила Елисаиос, исто така, располага со пријатно отворено место соба со камин и спектакуларен поглед кон Скопелос Хора од големите прозорци.

Кујната е комплетно опремена со сите погодности. Како што се прибор, печка, микробранова печка, машина за миење садови и фрижидер. Машината за перење е исто така предвидена во просториите. Трпезариската маса и мебелите се помеѓу кујната и дневните простории соба.

Најблиската плажа до базенот Вила is Глифонери или плажата Агиос Константинос е на растојание од 1,3 км. Додека Глистери плажата е 2,6 километри.

Една од најпопуларните плажи е Костен, поради филмот Мама Миа. Друго прекрасно плажи дефинитивно мора да се посетат се Стафилос, Веланио, Агнонтас,  ПанормосМилан   Ховоло.

In Скопелос Хора, има многу  таверни   ресторани каде што може да се вкуси вкусната локална кујна. Исто така има многу кафулиња и решетки. На пазарот во Скопелос има и прекрасни парчиња локални уметници, главно сликари и керамика.

на Фолклорен музеј на Скопелос Од Кора е оддалечен 1 км Вила Елисаиос Скопелос.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот во Скијатос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигерманскигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com