Вила Глафки

Сместена во Рахес во градот Скопелос, Вила Глафки располага со луксузно сместување со бесплатна WiFi, климатизација и модерни удобности.
MHTE: 0726K123K0322001

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Глафки Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Глафки скопелос, Рахес, Кореја Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА ГЛАФКИ

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузниот базен Вила Глафки се наоѓа во еден рид во областа Рахес, на Место град Скопје. Пристаниште Скопелос е на 1,5 км од летниот базен вила. Па така, посетителите се близу до сè што може да им треба. Бесплатна WiFi е достапна и во просториите.

Понатаму, локацијата на вила е идеален Гостите можат да уживаат во спокојството на пејзажот, но во исто време да бидат на само 5 минути возење од Холата на Скопелос.

Базен Вила Глафки е независна куќа од 85 м2 во која можат да се сместат до 7 лица. Летната куќа доаѓа со 3 спални, две со брачен кревет и една со два единечни кревети. Двете бањи на вила туширај се

Покрај тоа, на Вила Глафки Скопелос нуди пространа седење со софи, мебел за јадење и сателитска ТВ. Кујната на базенот Вила е целосно опремен.

Приватниот базен доаѓа со чадори за сонце и шезлонги. Градината нуди и објекти за скара и неверојатен поглед.

Островот Скопелос е познат по волшебното плажи кои совршено ја комбинираат сината боја на морето со зелената боја на природата. Најблиската плажа до базенот Вила Глфки Скопелос е Глифонери или плажата Агиос Константинос е на растојание од 1,2 км. Додека Глистери плажата е 2,3 километри.

Една од најпопуларните плажи е Костен. Оттогаш, холивудските продуценти на филмот Мама Миа го одбраа да снима многу сцени. Други убави плажи да се посети се Стафилос, Веланио, Агнонтас,  ПанормосМилан   Ховоло.

In Град Скопелос, има многу традиционални таверни   ресторани каде што можете да уживате во вашите оброци. Мора да ја вкусите познатата пита со сирење на Скопелос. Исто така има многу кафулиња и решетки. На пазарот во Скопелос ќе најдете прекрасни локални парчиња уметници, главно сликари и керамика.

на Фолклорен музеј на Скопелос Од Кора е оддалечено 2,7 км Вила Глафки Скопелос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчкитеиталијански
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараПослужавник послужавник
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Превоз за гостите
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com