Вила Глистери

Сместена на само 400 метри од плажата Глистери, луксузната вила Глистери нуди градина со скара и тераса

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Глистери Скопелос,  Базен Вила Глистери Скопелос, Глистери Плажа, Вила Glisteri Скопелос, Летна куќа Глистери, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА ГЛИСТЕРИ

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузот Вила Глистери, Во близина на Глистери Плажа, располага со приватен базен, градина со скара како и тераса за сонце. На вила е 80 см и има капацитет да прими 5 лица.

Два ката вила доаѓа со климатизација. Базен Вила Глистери Скопелос нуди две спални соби, една со брачен кревет и софа кревет и една со два единечни кревети. На вила обезбедува две бањи со бесплатни тоалети. Едната бања е семејна, додека другата е со машина за перење. Спалните соби се на првиот кат од куќата.

Додека се на приземјето на, Вила Глистери Скопелос, тука се просторот за живеење и кујната. Кујната во куќата е целосно опремена со сите потреби. Како тостер, прибор, печка, машина за миење садови и фрижидер.

Глистери Плажата е оддалечена само 400 метри од летната куќа, а ова растојание е на само 6 минути пешачење. Покрај тоа, на Глистери плажа има и а плажа бар, како и а таверна.

Скопелос Хора е оддалечена околу 4 км од летната куќа. Со автомобил е само 4 минути. Понатаму, во Место град Скопје има сè што може да му треба на среќен патник. Традиционален таверни ресторани како и кафулиња и бар за дополнителна забава. Постојат и супермаркети, пекари, аптеки и продавници.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи кои совршено го комбинираат зелениот дел од боровите дрвја со синото на морето. Limnonari плажа е околу 10 км од вила, со автомобил е 14 мин. Агнонтас е оддалечено околу 12 км, тоа е на 16 минути возење, додека Панормос е оддалечено 13 км, со автомобил 18 минути.

Село Глуша, втората голема населба на островот е оддалечена околу 19 км, со автомобил 26 минути.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчкитеиталијански
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com