Вила Камарес

Базен Вила Камарес, лоциран во Скопелос Хора, е совршена комбинација на традиција и луксуз.
Мобилен телефон: + 30 694 8130463

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

базен Вила Камарес Скопелос, Скопелос Хора, Место град Скопје, Алупи Скопелос, Северни споради, Грција

СВЕТЕ ВИЛА КАМАРЕС СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Камарес Скопелос е изграден во 2002 година во областа Алупи од Скопелос Хора. Куќата е совршена комбинација на традиција и луксуз. Исто така го комбинира градот со приватноста. На сместување е нагоре до ридовите зад Скопелос Хора со поглед кон Егејот, Пристаниште Скопелос како и островот Алонисос.

на вила е пространа и воздушна. Покрај тоа, тој е опкружен со маслинови дрвја. Оние кои се залагаат за пешачење ќе бидат многу задоволни со вилалокацијата.

Понатаму, може да прими до 10 лица. Постојат 4 спални и 4 бањи. Всушност, секоја спална соба има сопствено купатило. Двете спални има двоен кревет, третиот два единечни кревети, додека четвртиот еден единечен кревет.

Theивите соба на куќата е лесна и воздушна. Постојат игри на табла, сателитска ТВ, плејстејшн, како и DVD плеер.

Кујната е комплетно опремена со сите погодности. Како што се печка, фрижидер, микробранова печка, кафемат, тостер, машина за миење садови, фен, машина за перење, железо, како и детски столици.

Надворешната област има обезбеден паркинг, базен, шезлонги и чадори, градина и скара. Исто така постои и тераса за сонце на лице место. Тоа е совршен вила и за забава и за релаксација.

Базен вила камарес скопелос е на само 10 минути пешачење од центарот за хора во Скопелос и пристаниште скопје. Постојат супер маркети, традиционални таверни, пекари, кафулиња и барови и сè друго што можеби ќе ви треба за среќен одмор. Сепак, ќе биде потребно да имате сопствен автомобил. 

Плажа Стафилос е оддалечено од 5 км оддалечено од сместување Агнонтас плажата е оддалечена околу 9 км. Додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км. Милан Плажи на костен имаат растојание од 15 и 16 километри соодветно.

Разно:
  Одбор / ЗагаткиКниги, ДВД-а, музика за децаКид ТВ-канали
Говорен јазик:
  англискигерманскигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com