Вила Котронаки

Луксузната вила Котронаки е сместена меѓу борова шума во градот Скопелос, со спектакуларен поглед и модерни удобности.
Мобилен телефон: + 30 697 635 3212

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Котронаки Скопелос, Вила Котронаки Скопелос, Скопелос Хора, Место град Скопје, Планината Палуки, Северни споради, Грција

СВЕТЕ ВИЛА КОТРОНАКИ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Котронаки Скопелос се наоѓа во живописната хора на Скопелос. Луксузната куќа е поставена среде борова шума на рид со поглед Место град Скопје и бујните планини. Луксузот вила е оддалечено околу 1,5 км од главното пристаниште Скопелос. Во Пристаниште Скопелос тука е локалниот пазар. Постојат сè што може да им треба на еден одмор за удобни одмори.

Покрај тоа, базен Вила Котронаки Скопелос доаѓа со отворен базен на асфалтирана тераса опремена со шезлонги, чадори и пешкири за на плажа. Градината е исклучителна и клучна карактеристика е куќата во дрвјата во која децата можат да имаат време од својот живот.

Дополнително, надворешната област располага со скара и мебел за јадење. Поплочена тераса за сонце е совршено место за уживање во грчкото летно сонце. Гостинот исто така може да седне над базенот за да се релаксира со поглед на зелената сценска сценографија на Скопелос.

Покрај тоа, на вила можат да сместат до 4 лица. Постојат две спални соби, модерно живеење соба и 2 бањи. Кујната е со сета потребна опрема како што се фурна, тостер, фрижидер, микробранова печка, машина за миење садови, кафемат, како и машина за перење. Имотот обезбедува сопствен паркинг и бесплатен Wi-Fi.

Покрај тоа, во Град Скопелос постојат различни традиционални таверни ресторани како и барови и кафулиња. Таму некој може да ги вкуси вкусните локални јадења или да ужива во лето пијат и коктел. На пазарот во Скопелос има и прекрасни локални парчиња уметници, главно сликари и керамика.

Плажа Стафилос е оддалечено од 4 км Вила Котронаки  додека Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км. Панормос плажата е оддалечена околу 12 км. Милан Плажи на костен имаат растојание од 15 и 16 километри соодветно.

Најблискиот аеродром до Скопелос е Скијатос.

Разно:
  Игралиште
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com