селото исправување

Вила Леванда се наоѓа во Рахес, град Скопелос, и нуди луксузен дом со WiFi и модерни удобности

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Осветлување на Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Осветлување на Скопелос, Рах, Кора на Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА исправување

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузниот базен Вила Леванда се наоѓа во еден рид во областа Рахес, на Место град Скопје. Skopelos Chora е на само 5 минути возење од летниот базен вила. Затоа, посетителите се близу до сè што може да им биде потребно за безгрижен одмор на бујниот грчки остров Скопелос. Бесплатна WiFi и бесплатен паркинг простор се исто така достапни во просториите.

Покрај тоа, локацијата на летната куќа е прекрасна, бидејќи ја комбинира на уникатен начин мирноста на пејзажот со погодностите на Скопелос хора.

Базен Вила Осветлувањето е независно сместување од 110 м2 и има капацитет да смести до 5 лица. Летната куќа нуди 3 спални, две со брачен кревет и една со еден единечен кревет и 2 бањи. Бањите доаѓаат со тушеви и бесплатни тоалети.

Покрај тоа, на Вила Леванда Скопелос располага со пространа седење со камин, софи, сателитска ТВ за мебел за јадење, како и ДВД плеер.

Кујна на базенот Вила  Леванда ги нуди сите потребни удобности. Како што се прибор за готвење, рерна, шпорет, тостер, машина за миење садови, фрижидер, како и машина за перење.

Исто така постои и приватен базен со чадори за сонце и шезлонги. Градината нуди и скара и спектакуларен поглед.

In Скопелос Хора  постојат традиционални таверни ресторани да уживаат во вкусните локални јадења. Дефинитивно мора да се обиде скопелос пита со сирење. Во градот има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и други продавници за облека и сувенири.

Луксузниот базен Вила Плажата Леванда е на 3.7 км, на само 6 минути возење од далеку Амос плажа во Скопелос Хора. Друго плажи дефинитивно треба да се посети на островот Скопелос Стафилос, Агнонтас, Limnonari, ПанормосМилан Костен.

Плажа Кастани е познатата плажа на Мама миа филм.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчкитеиталијански
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com