Вила Нереидес

Nereides Villa нуди комплетно опремена и модерна украсена единица со базен
Мобилен телефон: + 30 6973878025
Секундарна телефон: + 30 6948552447
MHTE: 0726K10000182401

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Нереидес Скопелос, базен вили на Скопелос Остров, вили на скопје нереиди, вила ниреидес Скопелос, базен Скопелос Нереидес вила

ВИЛА НЕРЕИДЕ

СКОПЕЛОС базен Вили

Базен Вила Нереидите се наоѓаат помеѓу Стафилос ( Стафилос) И Агнонтас област, со идиличен поглед и кон морето и кон планините.

Понатаму, базенот Вила е меѓу боровите ридови. Нереиди Вила можат да сместат до 6 лица. Во внатрешноста на куќата има три спални соби. Покрај тоа, има комплетно опремена кујна и трпезарија собаВила е во голем двор, има и базен на лице место.

Името на базенот вила потекнува од грчката митологија. Нереидите се ќерки на Нереус и Дорис. Оние морски нимфи ​​се 50 во бројот. Нереидите живееле во Егејското Море заедно со нивниот татко во сребрена пештера под морето. Најчесто тие се во близина на Богот на морето, Посејдонас. Тие се мирни и секогаш подготвени да им помогнат на морнарите против опасното времето услови.

Ако сте заинтересирани за грчката митологија и легенди бидете свесни дека на островот Скопелос ги има многу. Посетете го Фолклорен музеј на Скопелос во Скопелос Хора за да добиете идеја за културата на Скопелос. Постојат и многу археолошки локалитети и манастири во Скопелос да му се восхитувам. Најпопуларната црква е капелата Аи ianанис во Кастро. Таму беше снимена и последната сцена на познатиот филм Мама Миа.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com