Вила Нина

Сместена во Скопелос Хора, Вила Нина нуди луксузно сместување со бесплатна WiFi и спектакуларен поглед.
MHTE: 0726K123K0319201

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Нина Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Нина скопелос, Скопелос хора, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА НИНА

СКОПЕЛОС базен Вили

Луксузниот базен Вила Нина се наоѓа во Место град Скопје. Гостите се близу до сè што може да им треба. Центарот на градот е на 20 минути пешачење од сместување. Бесплатна WiFi е достапна и во просториите.

Понатаму, базенот Вила Нина е независна летна куќа од 99 м2 и може да прими до 5 лица. На вила доаѓа со 2 спални, една со брачен кревет и една со два единечни кревети. Софа кревет е исто така предвиден во живеење соба. Двете бањи на куќата имаат туш, фен за коса и бесплатни тоалети.

Покрај тоа, на Вила Нина нуди пријатно живеење соба област со камин, софи, трпезариски мебел сателитска ТВ и ДВД плеер.

Кујната доаѓа со сите потребни удобности. Како што се встолче за деца, прибор, електричен котел, рерна, шпорет, тостер, машина за миење садови, фрижидер, како и машина за перење.

Надворешната област на Вила Нина Скопелос се одликува со прекрасен поглед кон морето и планината, надвор од мебел и скара. Се разбира, има и приватен вила со лежалки, лежалки и чадори.

In Скопелос Хора  посетителите ќе најдат многу традиционални таверни ресторани да ја вкусите вкусната локална кујна. Дефинитивно мора да се обиде скопелос пита со сирење. Во град Скопелос тука се и супермаркетите, аптеките, пекарите, слаткарниците, сезонските продавници.

Базенот Вила Нина Скопелос е на 700 метри од теренот Амос плажа во Скопелос Хора. Додека Глифонери или плажата Агиос Константинос е на растојание од 2,2 км вила. Друго плажи дефинитивно треба да се посети на островот Скопелос Стафилос, ВеланиоАгнонтас, Limnonari, ПанормосМилан Костен. Плажа Кастани е познатата плажа на Мама миа филм.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот во Скијатос.

 

Разно:
  Безбедносни порти на бебе
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчкитеиталијански
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараПослужавник послужавник
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com