Град Вила Оливија Скопелос

Базен Вила Оливија е поставена близу до градот Скопелос, во кој има климатизирана спална соба и модерни удобности.
MHTE: . 0756K91000443901

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Базен Вила Оливија датира во Скопелос, Скопелос вили на базен, Хора Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција

ВИЛА НА БАЗАРОТ ОЛИВИЈА

СКОПЕЛОС ВИЛИИ ЗА БАЗЕР

Базен Вила Оливија Скопелос е сместена во живописната Хора на Скопелос. Место град Скопје е многу убава и сместување е близу до сите погодности.

на вила може да собере 2 лица бидејќи располага со една климатизирана спална соба со кревет со големина и балкон. Спалната соба е на горниот кат од викендичката.

Покрај тоа, кујната ја обезбедува целата потребна опрема. Постојат фрижидер, микробранова печка, кафемат, шпорет и јадење. Theивите соба е пријатна и нуди ТВ.

Исто така постои и прекрасна надворешна област во која има скара и двор во базенот Вила Оливија Скопелос. Областа за базен нуди шезлонги, чадор, како и крпи за базен.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи што совршено ги комбинираше зелените борови дрвја со синото море. Една од најпопуларните плажи е Костен. Бидејќи, холивудските продуценти на филмот „Мама Миа“ го избраа да снима многу сцени. Плажа Кастани е приближно 15 км од сместување.

Други убави плажи за посета се Стафилос и Веланио на растојание од околу 4 км од базенот Вила Оливија Скопелос. Агнонтас е приближно 8 километри, додека Панормос е оддалечено 12 км. Убавото Милан плажата е на само 1 километар порано Плажа Кастани.

In Град Скопелос, има многу традиционални таверни   ресторани каде можете да уживате во вкусната локална кујна. Мора да ја вкусите познатата пита со сирење на Скопелос. Исто така има многу кафулиња и барови за оние кои бараат забава и забава. На пазарот во Скопелос има и прекрасни локални парчиња уметници, главно сликари и керамика, како и продавници за облека и сувенири.

Базен Вила Оливија Скопелос е исто така близу до супермаркетите и бензинската пумпа, како и здравствениот дом.

 

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com