Вила Периволиу

Вила Периволиу се наоѓа само на 500 мтр од плажата Периволиу, во кој има базен и сл.
Мобилен телефон: + 30 693 969 7059
MHTE: 0756K91000449901

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Вила Периволиу, вили на скопје, вили на скопје периволиу, вила периволиу скопје

ВИЛА ПЕРИВОЛИУ

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Вила Периволиу е прекрасно вила се наоѓа само 500 од Периволиу Плажа.  Место град Скопје е оддалечено околу 45 минути возење од Вила Периволиу додека Село Глуша е околу 15 минути минути возење и Лутраки пристаништето е 20 минути возење. Вила Периволиу има одлични погледи.

Понатаму, сопствениците на Вила Периволиу се многу пријателски и корисни. Тие го поздравуваат гостинот во пристаништето, за да ги поздрават и да ги одведат до вила. Убавото Периволиу вила ги комбинира совршено модерните и комфорни простории со традиционалната архитектура на зелениот остров Скопелос.

Покрај тоа во Вила Периволиу, на островот Скопелос, има 2 спални соби кои се наоѓаат на вториот кат. Сите спални имаат балкони додека има неверојатна тераса за сонце што нуди прекрасен поглед кон бесконечното море. Покрај тоа, во долниот кат има и комплетно опремена кујна, како и живеење соба. Трета спална соба е исто така долу. Вила Периволиу располага со базен. Во областа на базенот има чадори за сонце и шезлонги.

Вила Периволиу има прекрасна градина со скара објекти, за моменти на забава и релаксација. Постојат две купатила / тушеви во вила. Исто така, има и климатизација. Покрај тоа, во внатрешноста на вила има постелнина и крпи.

Вила Периволиу е опкружено со зелениот магичен пејзаж на островот. Зелена на сина боја. Боровите дрвја и богатата бујна во комбинација со длабокото сино море само го одземаат здивот.

Најблиската плажа до вила is Периволиу Плажа, само 10 минути пеш. Сепак, островот Скопелос е познат по својата убава плажи. Можете да ја посетите Костен, Милан, Панормос, Limnonari, Агнонтас Стафилос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажа

Други јазици

сјај 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com