Вила Феникс

Вила Феникс е дел од луксузниот и модерен комплекс Stargaze Villas, кој се одликува со бесплатна WiFi, бујна градина и скара.
gaвездени стакла
Мобилен телефон: + 30 6971571991

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Феникс Скопелос, Анкета Вила Феникс, Вили на базен, Феникс Старгазе вили, Рахес, Хола на Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летен одмор

ВИЛА PHOENIX

СКОПЕЛОС базен Вили

Вила Феникс Скопелос е дел од луксузната и модерна Stargaze Вили комплексен. Локацијата на Вила Феникс е близу до Кора Скопелос и е специфичен за областа Рахес. Всушност се наоѓа оддалечено околу 4 км Место град Скопје. Со автомобил растојанието е помалку од 10 минути.

Локацијата на Вила Феникс совршено ја комбинира мирноста на природата со практичноста на Скопелос хора.

Луксузот Вила Феникс е 70 м2 и има капацитет да прими до 5 лица. Постои спална соба со брачен кревет, простор за живеење соба со софа за кревет. Во живите соба има и телевизор со рамен екран со кабелски канали, како и Netflix.

Кујна на базенот Вила Феникс Скопелос ги има сите потребни удобности. Како што се трпезариска маса, високи столици за деца, прибор за готвење, рерна, шпорет, електричен котел, тостер, машина за миење садови, фрижидер, како и машина за перење.

Надворешната површина е прекрасна, а погледите се неверојатни. Постои приватен базен со чадори за сонце и шезлонги, како и скара.

In Скопелос Хора  постојат традиционални таверни ресторани да го вкусите вкусното локално храна. Тука има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири. Гостите се близу до сè што може да им треба.

Најблиската плажа до Вила Феникс Скопелос е плажа Глифонири на растојание од 2,7 км.Плажа Стафилос е оддалечена околу 6 км од сместување, Додека Плажа Агнонтас е оддалечено околу 9 км. Друго плажи дефинитивно треба да се посети на островот Скопелос Милан Костен. Со автомобил нема да ви требаат повеќе од 20 минути за да стигнете.

Да се ​​биде на островот Скопелос, не пропуштајте да ја посетите познатата Плажа Кастани како и сценскиот Агиос Јоанис Кастро капела, каде се случи снимањето на филмот Мама Миа.

 

Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Осип 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com