Вила Тенедос

Вила Тенедос се наоѓа во областа Карја на десет минути од земјата и нуди удобна самостојно опремена куќа со бесплатна WiFi.
MHTE: 0726K100266800

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Вила Тенедос Скопелос, Вили на базен, Базен Вила Тенедос скопелос, Карја, Пиргос, Северни споради, Грција, летни одмори

ВИЛА ТЕНЕДОС

СКОПЕЛОС базен Вили

на Вила Тенедос Скопелос е надвор Скопелос Хора во областа на Карја. Поспецифично е на растојание од 2,5 км Место град Скопје. Со автомобил на посетителите ќе им требаат приближно 10 минути за да стигнат до градот.

Локацијата е најдобриот избор за loversубителите на природата. Базенот вила е среде овоштарник полн со овошни и маслинови дрвја. Погледот на село го одзема здивот и бујната околина создава апсолутно мирно опкружување. Сепак, гостите се близу до сите погодности во градот.

Исто така, Вила Тенедос Скопелос е двокатна куќа идеална за 4 лица. На приземјето на базенот вила има една спална соба со два единечни кревети, бања со бесплатни тоалети, седење и трпезарија на отворено, како и кујна. Исто така постои и тераса за сонце. Првиот кат на вила располага со спална соба со брачен кревет.

Покрај тоа, живите соба област доаѓа со живеење соба располага со софа, трпезариска маса и телевизор со рамен екран со сателитски канали. Кујната ги нуди сите потребни удобности како прибор, шпорет, микробранова печка и фрижидер.

Надвор од Вила Тенедос Скопелос располага со базен со чадори за сонце и шезлонги. Процутната градина нуди и објекти за скара.

Бујниот остров Скопелос е всушност најзелениот остров на Егејското Море и Северните Споради. Всушност, повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Величествениот плажи на Скопелос вреди да се посетат сите. Некои од нив се Стафилос, Агнонта, Лимонари; Панормос, Милан   Костени. Плажа Кастани стана познат од филмот Мама миа.

Би било подобро за гостите на Вила Тенедос Скопелос да има сопствен автомобил, за да ги истражи сите убавини на островот.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  пешачење
Храна и пијалок:
  Објекти за скараШише со вода
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com