Соби во Востало

Собите за Вотасало се наоѓаат во Скопелос Хора во близина на областа Кастро
Мобилен телефон: + 30 6942530197

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Соби во Востало, Скопелос, соби да ги споделите, сместување, соби „скапелос воцало“

СОБИ НА ВОТСАЛО

СКОПЕЛОС СОЦДИ СМЕСТУВАЊЕ

Соби Востало Скопелос се наоѓаат во Хола Скопелос, во областа на Кастро Милос. Тоа е мала, но многу пријателска куќа за гости. Удобните простории можат да соберат по две лица.

Оваа пријатна сместување располага со 2 двокреветни соби кои нудат прекрасен поглед кон егејското море и кон Кастро of Скопелос Хора.

Покрај тоа, собите имаат клима уред, мини фрижидер и бања со туш. Исто така постои и голем двор во оваа прекрасна област на сместување.

Собите Воцало на островот Хора во Скопелос се идеално место за семејство или компанија за пријатели. Двете простории би требало да се изнајмуваат или по мерка или одделно.

Покрај тоа, на сместување е многу блиску до Пристаниште Скопелос. Можете да одите или пеш, да шетате низ уличките со слики во градот или со автомобил. Со автомобил ќе треба да ја следите обиколницата што завршува веднаш надвор од куќата.

Најблиската плажа до просториите на Воцало скопелос е плажата Агиос Константинос или Глифонири. Растојанието од сместување е приближно 500 метри.

Познатиот плажи на Стафилос Веланио е на растојание од околу 4 км од просториите на Воцало додека Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км. Други величествени плажи на островот Скопелос се ПанормосМилан   Костен. Всушност, Плажа Кастани стана познат поради холивудскиот филм Мама Миа, бидејќи таму се снимаа многу сцени.

Само 10 минути пешачење од пешачката област, ќе најдете традиционални супермаркети таверни   ресторани како и многу продавници со убава облека, рачно изработени накит и сувенири.

Исто така постои и бензинска пумпа на растојание од 1.3 километри, додека Здравствениот дом е на растојание од само 1 километар.

Скопелос е најзелениот остров не само на Северните споради, туку и на Егејот.

 

 

 

Говорен јазик:
    англискигрчките
Услуги за чистење:
    Дневно домаќинство
Општи капацитети:
    Климатизација
    Фрижидер

Други јазици

Booking.com