Mamma Mia The Party – Skopelos во Лондон – Skopelos во британската телевизија

SKOPELOS MAMMA MIA PARTY, MAMMA MIA LONDON, SKOPELOS LLOSE WOMEN, “MAMMA MIA” SKOPELOS ,”MAMMA MIA” СЦЕНИ НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС КАДЕ “MAMMA MIA” MOVIE FILMED, SKOPELMREKINAM, АИ IANАННИС IN Кастел, VУБОВИ БЕРА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Mamma Mia The Party – Skopelos во Лондон – Skopelos во британската телевизија

"Мајко мила! The Party“ е извонредно јадење искуство инспирирано од хит мјузиклот "Мајко мила!" Тоа е посебна продукција од сценскиот мјузикл и филмската адаптација. Еве неколку детали за „Mamma Mia! Забавата"

skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија

"Мајко мила! The Party“ ја носи публиката во светот на мјузиклот на грчкиот остров Скопелос, каде е сместена приказната. Искуството комбинира јадење, настапи во живо и интерактивно раскажување приказни, дозволувајќи им на гостите да станат дел од наративот на мјузиклот.

За време на настанот, гостите уживаат во оброк со грчка тема, кој обично вклучува традиционални јадења како што се мезе, мусака и баклава. Трпезариските маси се поставени на начин што ја потопува публиката во приказната и ѝ овозможува да биде блиску до дејството.

skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија

По успехот во Стокхолм, „Mamma Mia! Партијата“ се прошири и во други градови, вклучувајќи го и Лондон. Во Лондон, искуството се одвива на посветено место во рамките на О2, еден од премиерите во градот забава дестинации.

Присуство на „Mamma Mia! The Party“ дава единствена можност да се доживее светот на мјузиклот во жив и интерактивен амбиент. Комбинира јадење, настапи во живо и учество на публиката за да создаде извонредно искуство што го носи духот на „Mamma Mia!“ на животот.

"Мајко мила! Партијата“ во Лондон – Скопелос во Лондон

"Мајко мила! Забавата“ навистина е домаќин на The O2 во Лондон. Извонредното искуство со јадење се одвива во специјално дизајнирано место во комплексот О2. Гостите можат да уживаат во оброк со грчка тема додека се забавуваат со изведби во живо на иконските песни на АББА, сето тоа сместено во енергичната атмосфера на светот на мјузиклот. Местото обезбедува возбудлив и уникатен амбиент за љубителите на „Mamma Mia!“ да се препушти на живо и интерактивно театарско искуство“.

Според официјалните "Мајко мила! Забавата“ веб-страница од „МОМЕНТ ВО ВЛЕЗ…

Мајко мила! Партијата повторно создава автентичен таверна на стариот градски плоштад на грчкиот остров Скопелос, каде што е снимен оригиналниот филм. Користејќи извонредни детали од секундата кога ќе стапнете во вселената, светот станува реален: од туристичка канцеларија до штандови за сувенири, ќе се чувствувате како да сте летнале за Грција без всушност да ја напуштите Terra Firma“.

skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија„Зачекорете на Скопелос и откријте нова расцутена приказна“ ве поканува да тргнете на фантастично патување поставено на прекрасниот остров Скопелос. Напишана од комичарот Санди Токсвиг, англиската книга ги потопува читателите во приказна исполнета со шарм и топлина. Еве еден поглед во приказната:

  1. Ликови: Запознајте ги Никос, Кејт, Адам и Константина, централните ликови на книгата. Тие формираат тесно поврзана група која се движи низ подемите и падовите на семејниот живот во традиционален начин таверна на Скопелос. Секој лик носи уникатна личност и искуства, додавајќи длабочина на приказната. skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија
  2. Семејна динамика: Книгата навлегува во сложеноста на семејната динамика додека Никос, Кејт, Адам и Константина се соочуваат со различни предизвици и радости. Преку нивните интеракции, читателите сведочат за сложеноста на односите, важноста на поддршката и силата на семејните врски.
  3. Таверна Животот: На таверна служи како централен центар за ликовите, каде што споделуваат оброци, смеа и разговори. Оваа поставка нуди погледи во грчката култура, гостопримството и енергичната атмосфера на кулинарските традиции на островот. skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија
  4. Расцутени врски: Како што се развива приказната, читателите се сведоци на расцутот на врските. Без разлика дали се работи за романса, пријателство или семејни врски, ликовите се движат по своите лични патувања, откривајќи љубов, разбирање и личен раст на патот.
  5. Теми на љубовта и новите почетоци: Наспроти позадината на Скопелос, книгата ги истражува темите на љубовта и новите почетоци. Ја прикажува трансформативната моќ на островот и неговата околина, инспирирајќи ги ликови да ги прифатат промените, да ризикуваат и да ја најдат среќата на неочекувани начини. skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизија
  6. Настапи во живо: Во текот на целата вечер, професионални актери и музичари ги изведуваат иконските песни на ABBA од „Mamma Mia!“ музички. Претставите се интегрирани во приказната и вклучуваат пеење, танцување и учество на публиката.
  7. Интерактивно раскажување приказни: Претставата комбинира изведби со интерактивна нарација. Гостите стануваат дел од приказната, се занимаваат со ликовите и се вклучени во настаните што се одвиваат околу нив. Целта е да се создаде чувство на потопување и енергична атмосфера за забава.

Раскажувањето на Санди Токсвиг ја доловува суштината на Скопелос и неговите луѓе, нудејќи раскажувачка приказна исполнета со хумор, нежност и допир на авантура. Преку нејзините зборови, читателите можат да ја визуелизираат убавината на островот, да го почувствуваат топлиот медитерански ветер и да ги искусат радостите и предизвиците на животот во таверна.

Скопелос на британската телевизија. ITV – ЛАБАВИ ЖЕНИ

Не само што Скопелос „замина“ во Британија и Лондон со таверната на Никос, туку и британски новинар дојде во Скопелос за да направи интересна репортажа, 6 преноси во живо, на Скопелос и Мама Миа.

skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизијаПознатиот британски канал ITV, со популарното утро забава шоуто „Лабави жени“ го посети Скопелос и го оживее плажи и областите каде што е снимена Мама Миа. Поконкретно посетуваат Амаранти Плажа и Тој ianанис Капела.

Ова конкретно шоу, кое исто така беше почестено со награди БАФТА и НТА, избра да му оддаде почит на бујниот зелен Скопелос и мјузиклот Мама миа.

Дури и новинарката танцуваше на уникатните пејсажи додека ја слушаше музиката на АББА.

skopelos com mamma mia партијата Лондон британска телевизијаКако што рече претседателот на Комитетот за туризам на општина Скопелос, Јоана Ефстатиу: „Искористувајќи ги уникатните карактеристики на Скопелос, избираме оригинални акции на меѓународна промоција кои ја одржуваат жива врската со популарниот мјузикл. Конкретно оваа година, патувачките текови од Британија покажуваат голем моментум, кои започнаа во април и се очекува да продолжат до октомври“.

Снимањето на претставата е направено со поддршка на општина Скопелос и доброволен придонес на туристичката агенција Делфин од Скопелос.

 

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво