Скопелос е прв на листата на 12-те најдобри острови кои треба да се посетат во 2023 година

СКОПЕЛОС НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ОСТРОВ, БЛОГЕРКАТА СКОПЕЛОС МАРТА ОСТАЈА, НАЈДОБРИОТ ОСТРОВ ВО СВЕТОТ СКОПЕЛОС, ПОСЕТЕТЕ ГО СКОПЕЛОС, МЕЃУНАРОДНИОТ СКОПЕЛОС, МЕЃУНАРОДНА РАЗЛИКА, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, СЕЈШЕЛИ, МАЛДИВИСКЕЛСКЕЛСКЕЛСКЕЛСКО на плажите, СКОПЕЛОС ХОВОЛО БЕРА, СКОПЕЛОС ИЛЈАДНИЦИ BEACH, SKOPELOS BEACH HOPPING, СКОПЕЛОС ХОРА, СКОПЕЛОС ПАТ, МАЈКО МИЛА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС СВЕТИ ЈОАНИС КАПЕЛА, РЕКРЕАЦИЈА СКОПЕЛОС, ПЛИВАЊЕ СКОПЕЛОС, КОАЕ, НУРКАЊЕ, ВЕЛОСИКАЕ, СКОПЕЛОС ХРАНА, СКОПЕЛОС ЧЕСЕ ПИТ, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, ГРЦИЈА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Скопелос е прв на листата на 12-те најдобри острови кои треба да се посетат во 2023 година

Прекрасниот зелен остров на Северните Споради, Скопелос е предмет на многу меѓународен печат.

Фотографија на Скопелос Амарантос

Некогаш преку филмот Mamma Mia, некогаш поради природното богатство, неверојатното плажи, луксузно е сместување, и нејзиниот вкусен локален храна. Всушност, меѓународниот печат и неколку јавни личности или блогери го споменуваат Скопелос како идеално место за посета на летен одмор.

skopelos com mamma mia најдобриот врвен остров во светот

Вреди да се напомене дека уникатниот Скопелос, дијамантот на Споради и Егејското Море, не се споменува само во списоците на најдобрите грчки острови за одмор. Напротив, многу често се натпреварува со врвни острови и дестинации ширум светот.

ИЗЛОЖБА ЗА ТУРИЗАМ WTM

Да не ја занемариме да ја споменеме важната меѓународна дистинкција што ја освои островот Мама Миа на неодамнешната туристичка изложба WTM во Лондон. Како што Скопелос беше на првата листа објавена по завршувањето на изложбата. Оваа листа е за предлозите за најдобрите острови во светот за 2023 година. Скопелос сосема заслужено се наоѓа на листата на врвни острови во светот.

Познатата патувачка блогерка Марта Остоја ги спои новите патувачки трендови кои постојат по ерата на Ковид со светските дестинации прикажани на Светскиот туристички пазар и заклучи дека грчкиот остров Скопелос е најдоброто место во светот за гледање.

Познатата блогерка Марта Остоја

Познатата блогерка Марта Остоја ја доби титулата „највлијателен талент на интернет“. Нејзиниот блогКаде што животот е одличен“ е од туристичка природа и е особено популарен кај млади парови и луѓе кои сакаат активности.

Според познатата веб-блогерка Марта Остоја, Скопелос е најдобриот остров што треба да се види во светот во 2023 година. Повисоко на листата на најдобри острови во светот дури и од Малдивите, Сејшелите, Бали, Мајорка и Барбадос.

skopelos com најдобар врвен остров во светот

Поконкретно, Скопелос е на прво место, а потоа следат Тенерифе, Сардинија, Процида, Исланд, Бали, Јапонија, Шри Ланка, Малдиви, Сејшели, Барбадос и Мајорка.

skopelos хотели adrina resort x, skopelos врвниот остров што треба да се посети

Марта позитивно одговори на поканата на општина Скопелос и го посети овој прекрасен остров. Таа вели дека „со репутацијата на најзелениот остров во Грција, Скопелос предизвикува стравопочит со својата хармонична природна палета на бои и изобилството на квалитетни опции од планинарење и велосипедизам до нуркање, тури на Мама Миа, морски екскурзии до пиратски дувли и готвење традиционална пита со сирење“.

Целосно се согласуваме со неа!

Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија

 

Мама Миа забавата

Во Лондон успешно беше завршена и специјалната соработка помеѓу Општина Скопелос и гастрономскиот музичко-танцов перформанс Mamma Mia The Party. Госпоѓица. Јоана Ефстатиу, како претседател на Комитетот за туризам на општина Скопелос, ја даде следната изјава „Пораките што ги добивме на изложбата WTM се охрабрувачки. И покрај меѓународната криза, интересот за Скопелос останува голем од тур-операторите и помалите агенции. Сето ова време инвестиравме во тематски туристички производи кои ја фасцинираат патувачката јавност и меѓународните медиуми“.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво