Скопски најдобри плажи, водич за loversубителите на морето!

СКОПЕЛОС Островот, СЕРВИСКИ СПОРАДИ, СКОПЕЛОС на плажите, НАЈДОБРИ на плажите Упатство, организирано на плажите ВО СКОПЕЛОС, ПЕЧНИ БАРИ СКОПЕЛОС, на плажите ДА СЕ РАЗГОВОРИТЕ, САМО СВЕТЕ, организиран плажи во Скопелос, плажи блиску до Хора, плажи да откриете нудистичка плажа во Скопелос, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

СКОПЕЛОС НАЈДОБРИ на плажите ВОДИЧ

Познат по неверојатниот зелен пејзаж и смарагдната кристално чиста вода, плажи во Скопелос се сметаат меѓу најубавите во Егејското Море. Скопелос плажи имаат уникатен квалитет поради бујната вегетација, главно борови дрвја, кои имаат речиси корен на работ на брегот. Оваа величествена глетка е ретка меѓу другите острови во Грција.

Најпопуларните плажи се наоѓаат на северозападната страна на Скопелос. Скопелос има песочни и камчиња плажи. Пријателски на семејството и плажи на забава. Постојат организирани плажи во Скопелос, плажи блиску до Хора, плажи да открие, па дури и нудистичко плажи во Скопелос.

Покрај тоа, повеќето од плажи се лесно достапни со автомобил или автобус. Додека ги има и плажи до кои можете да стигнете само со брод или пешачење. Без оглед на плажата на островот Скопелос, ќе бидете маѓепсани од транспарентноста на водите. Во нашиот најдобар скопелос плажи водич ќе ги најдете сите потребни информации што ви се потребни за да уживате во бескрајното море.

ОРГАНИЗИРАНО на плажите со барови на плажа

Скопелос можеби е мирен остров, иако има места за дополнителна забава. Рај на Скопелос плажи совршено комбинирајте ги прекрасните пејзажи со барови на плажа. Дури и организираните плажи во Скопелос нудат различни опции.

ИЛЈАДНИЦИ BEACH

Повеќето луѓе го тврдат тоа Милан е најдобрата плажа на островот Скопелос. Тоа е сигурно најдолго. Милан е егзотична плажа со бел песок, мали камчиња и кристално чисти води. Боровите се речиси вкоренети во морските води. Сигурно има некоја магија во овој совршен пејзаж. Ред од карпести формации природно се дели Милан плажа на две страни. На левата страна има бар на плажа, шезлонги и чадори.

Скопски плажи, скопједи на Милаја Бич, блог за скопје

БЕСТ НА КАСТАНИ

Костен или Mamma Mia е прекрасен залив со ситен песок, мали камчиња и карпи на секој крај. Всушност, тоа е најпесочната плажа на Скопелос. Таа инспиративна плажа има неверојатна средина опкружена со борова шума и дрвјата го допираат работ на брегот. Холивудските продуценти се заљубија во Плажа Кастани. Повеќето од пукањето на познатата Мама Миа! се случи овде.


LIMNONARI BEACH

величествената Limnonari плажата е полна со борови дрвја кои опфаќаат смарагдно зелени води, бел песок и мали камчиња. Посебна карактеристика е плочата од калциум што ќе ја сретнете во плитка вода. Limnonari секогаш е мирен и мирен бидејќи е заштитен со стрмни зелени ридови. Барот на плажа и таверни направени Limnonari плажа одличен жариште. Планини на Скопелос, плажа Лимонари, блог на Скопелос

ХОВОЛО BEACH

Ховоло е егзотична плажа со сребрен песок, неверојатни бели карпи и кристално чисти аквамарински води врамени со борова шума. Не е толку лесно да се пристапи бидејќи треба малку да пешачите за да стигнете до него. Ховоло Плажата се наоѓа во населбата Елиос. Таму има кул бар на плажа, но нема чадори или шезлонги. Природната сенка на боровите дрвја ќе ве награди одеднаш.скопјески плажи, хололоски плажа скепели, блог за скопје

Глистери BEACH

Глистери плажата има кристално чисти аквамарински води, ситни камчиња и борови дрвја кои ја прифаќаат нивната свежина и сенка. Карпестиот полуостров води до бујниот залив со камчиња и бистри води. Понатаму, Глистери е оддалечен само 4 километри од Скопелос Хора. Поради својата локација, Glisteri е заштитен од ветровитеПријатниот бар на плажа е направен од дрво и други еколошки суровини.

ПЕРИВОЛИУ BEACH

Периволиу плажата е многу блиску до Село Глуша. Тоа е песочна прекрасна плажа со смарагдно кристално чисти води и зачудувачки карпи кои создаваат природна сенка. Периволиу се карактеризира со дива убавина. Има чадори, шезлонги и летен бар на плажа.

Планини на Скопелос, скопје за плажа на Периволиу, блог за скопли

Организирана плажа СО ТАВЕРНАС

Скопелос не е познат само по својот раскош плажи но и за неговиот квалитет храна. Погодете што..можете да уживате и во пливање и во јадење на следново организирано плажи во Скопелос.

Панормос е еден од најфреквентните плажи на островот. Бидејќи ја комбинира убавината на пејзажот со многу објекти, како што се традиционалните таверни. Панормос плажата има претежно камчиња и некои песочни области. Тоа е широка плажа од околу 600 метри. Густата вегетација ги допира сините води. Панормос исто така, има прекрасен поглед на заливот Бло.

Скопски плажи, скопели на плажа во Панормос, блогови на скопје

Агнонтас е прекрасно живописно пристаниште. Тоа е мала плажа со камчиња и тиркизна кристално чиста вода опкружена со борови дрвја. Оваа величествена глетка станува уште подобра поради популарната Агнонтас Риба таверни. Агнонтас е заштитен залив и нема ветрови.

Скопски плажи, скопјели на плажа Агнондас, блогови на скопје

Плажа Елиос се протега по селото Нео  климата. Нерасипаната убавина во Брегот на Елиос е направен од златен песок, сребрени камчиња, бескраен хоризонт, син морски песок и борова зелена боја. Плажата има чадори и лежалки обезбедени од различни таверни и кафулиња во пристаништето.

Скопски плажи, скопјали на плажа Елиос, блогови на скепели

БЛИСКУ ДО СКОПЕЛОС ХОРА на плажите

Стафилос е прекрасна организирана плажа со бар на плажа на само 4 километри од Скопелос Хора. Тоа е извонреден залив со мали камчиња, сребрен песок и големи карпи. Бујните борови ридови го прегрнуваат брегот. За разлика од повеќето Плажите на Скопелос, водите не се толку длабоки но се најтопли.

Планини на Скопелос, скафелос плажа на стафили, близу до плажите на хора

Глифонери или плажата Агиос Константинос е прекрасна плажа оддалечена само 2,6 километри Град Скопелос. Што значи дека ви требаат само 8 минути за да допливате до смарагдната кристално чиста вода. Повторно доминира комбинацијата од зелено до сино.

Затоа, ако живеете во пристаниште/град и не сакате да одите многу далеку, само посетете го плажи блиску до Кора од Скопелос.

на плажите ДА СЕ ОТКРИЈАТ

Освен популарните и организираните ги има уште повеќе плажи да се откријат. Убавината на природата е неограничена на Скопелос. Пејзажите го одземаат здивот. Боровите над нивната сенка токму над тиркизните води. Подолу плажи се најмирни на островот. Следете го најдоброто од Скопелос плажи водич.

 

скопјески плажи, плажа Арменопетра, за да откриете, блогови на скелети

Уживајте во природата прегрнувајќи го морето на следново плажи Амаранти, Armenopetra, Петаменис, Хонтроџани, Агелету, и Ватиас.

Бидете авантуристи и посетете го плажи да го открие Скопелос.

скопјески плажи, плажа Арменопетра, плажи што треба да ги откриете во скопје

на плажите САМО ПОБЕЕ

На островот Скопелос, исто така, има плажи достапно само со брод. Тие скапоцени камења вреди да се посетат. Ако сакате авантура и сакате да излезете надвор од линијата, тогаш изнајмете брод и само тргнете по него.

скопјески плажи, ai giannis spilia, најдобри плажи во скопје, само со брод

Посетете Тој ianанис Спилија, Екатопенинтари, Мегало Пефко, плажа Фтелија – Нераки. Тие песочни плажи дефинитивно ќе ве награди со волшебни пејзажи и спокојство.

НУДИСТИЧКО БЕША

За оние кои се за нудизмот, Скопелос има официјална нудистичка плажа, Плажа Веланио! Плажа Веланио се пристапува по патека од Плажа Стафилос. Покрај тоа,  Плажа Веланио има златен песок, мали бели камчиња и смарагдни води.

скопјески плажи, веланиоско скопско плажа, нудистичка плажа во скопје, плажи близу до хора

Пејзажот станува уште подобар со боровите кои излегуваат од морето и се шират кон брегот. Островот Скопелос нуди можност на натуристот да се приближи до природата. Плажа Веланио, нудистичката плажа во Скопелос, дефинитивно вреди да се посети.

 

СОВЕТ НА ЕКСТРА 1: Следете ги ветровите за забавно пливање. Можеби во летниот период ќе дува ветрови. Кога дува северен ветер внатре Скопелос Хора го избира јужниот плажи на островот. Бидејќи северните ќе бидат брановидни.

СОВЕТ НА ЕКСТРА 2Доколку сте заинтересирани да го запознаете и подводниот свет на Скопелос, можете да го посетите нуркачкиот центар на плажата  Адрина Хотел на плажа.

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Крајбрежјето на Скопелос е долго 67 км.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво