Посетете го Скопелос за најдобар семеен одмор досега - водич за семеен пат

СКОПЕЛОС ДЕТСКИ ОДМОРЦИ, СЕМЕЈЕН ПАТУВАЧКИ ВОДИЧ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС СЕМЕЈСТВЕНА ДЕСТИНАЦИЈА, СКОПЕЛОС FAMILY LUXURY Хотели, ДЕТСКИ КЛУБОВИ, СЕМЕЈНИ ДЕСТИНАЦИИ, ЗА ДЕЦА Хотели, ПРАЗНИЦИ ЗА СЕМЕЈСТВО, ОДМОРНИЦИ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС АДРИНА  Хотели, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, ГРЦИЈА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Посетете го Скопелос за најдобар семеен одмор досега

Време е да започнете да го планирате вашиот семеен одмор. За да поминете некое навистина мирно време, прво мора да најдете брилијантна локација каде среќата на вашите деца е совршено усогласена со вашата сопствена релаксација. Дефинитивно ви треба водич за семејно патување до Скопелос.

адрина ресорт и спа, хотели Скопелос

За оние кои сè уште не го знаат, ве молиме да се информираат дека Скопелос е дестинација погодна за деца. Бидејќи има организирани плажи, пријателски за семејството хотели, игралишта, Село Елиос, Милан Плажа, и последно, но не и најмалку важно, величественото Скопелос Хора. Значи, Скопелос останува недопрено место од масовниот туризам, место кое сè уште не е драматично погодено од вревата на посетители, рај за вас, вашето семејство и вашите преслатки деца.

skopelos пријателска дестинација за деца, skopelos семејни одмори, skopelos adrin Игралиште базен Скопелос Хотели

Иако има многу острови во Грција кои ветуваат семејни релаксирачки одмори, ние силно го препорачуваме Скопелос од многу причини. Основните причини се нагласени во оваа статија.

ЛЕСЕН ПРИСТАП на плажите

Скопелос е светски познат по својата единствена комбинација на зелено и сино. На плажи на островот не само што се со неспоредлива убавина, туку и лесни за пристап. Можете лесно да одите со сопствен автомобил или со многу добро организираниот јавен автобус. Покрај тоа, нема да се соочите со проблеми со паркирањето бидејќи на повеќето од плажи има обезбеден простор.

Фотографија на плажа Скопелос Милија

ЕКСТРА БОНУС (патнички водич за семејството Скопелос)
 • Патна мрежа Скопелос. Патот е асфалтиран и широк. Во споредба со патиштата на другите острови, тој е еден од најлесните за возење. Има неколку свиоци што може да предизвикаат вртоглавица кај малите деца.

Адрина Одморалиште & СПА

 

 

Адрина Хотели in Панормос, се луксузни пред плажата Хотели што обезбеди најдобра услуга. Адрина Плажата е хотел со 4 ѕвезди и Адрина Resort & Spa е хотел со 5 ѕвезди. Посетете Адрина Хотели да уживаат во кралските одмори. Повеќето луѓе карактеризираат Адрина Хотели како накит на островот Скопелос. Многу добра вест е тоа Адрина Хотели се прошируваат и наскоро ќе следи трет хотел кој ќе ги надополни прекрасните капацитети.

Секој хотел доаѓа со своја приватна плажа и ресторан. Посебно Адрина Таверна е едно од најдобрите места за јадење во северните споради.

Детски клуб Адрина

Адрина Ресорт и Спа хотел со 5 ѕвезди, исто така, обезбедува детско игралиште. Обучени воспитувачи, зафатете ги вашите деца секој ден од 11 до 20 часот. Креативните активности во толку убава средина ги прават децата вистински среќни. Исто така, им помага лесно да се дружат и да запознаат други деца. Рачните изработки што ги создаваат се најдобриот сувенир што може да го понесете со себе од Скопелос.

skopelos adrina Скопелос Хотели Игралиште, skopelos-пријателски одмори за деца, дестинација погодна за деца

Посетете Адрина Ресорт и Спа за да ја доживеете дефиницијата за одмор погодна за децата во семеен луксузен хотел.

ЕКСТРА БОНУС
 •   Адрина Resort & Spa нуди пространа вили што одеднаш го минимизира проблемот со планирање сместување за повеќе од 4 лица.
 • Во Хотелот ресторан, подготвуваат стопено бебе храна според потребите на вашето семејство.

   

  хотели skopelos adrina

 • Кај ресторан of Адрина Одморалиште и Спа, тие служат и вкусно детско мени.
 • Тие имаат високи столчиња компатибилни со доенчиња и мали деца.
 • Сè што ви треба е внатре во хотелот. Не треба да го преместите автомобилот до последниот ден од семејниот одмор.

  ИЛЈАДНИЦИ BEACH

Милан Плажата е една од најубавите плажи во северните споради. Многу луѓе тврдат дека тоа е најдобрата плажа на островот Скопелос. Се работи за организирана плажа со паркинг простор. Имајте на ум дека доколку ја посетите Милан со автобус, тогаш треба да пешачите растојание од автобуската станица до плажата. На десната страна на плажата се наоѓа бар на плажа, додека левата страна е совршено место за семејства.

Апартмани во Скопелос милија, одмори погодни за деца во Скопје, дестинација погодна за деца

ЕКСТРА БОНУС
 • Од левата страна на плажата има бар на плажа во комбинација со игралиште.

Скопелос Хора (игралиште, поплочување)

Град Скопелос, познат и како Чора, е традиционален мал град кој е прогласен за традиционална населба. Chora нуди се, супермаркети, таверни, пекари, кафулиња, сезонски продавници, сместување, дури и две пристаништа, и плажа.  Патот од новото до старото пристаниште, во суштина плажата Чора, е асфалтиран, создавајќи уште потрадиционален ефект.

skopelos chora skopelos com, skopelos одмори погодни за деца, дестинација погодна за деца

Калдрмата се пешачи. Има и интересни музеи да посети. Како што е фолклорниот музеј на Хора, на Замок Вакрица, и куќата на Павлос Нирвана. Најдоброто место за совршен семеен портрет е Панагица од Пиргос од левата страна на Хора.

скопелос Панагица пиргос

ЕКСТРА БОНУС
 • Спроти новото пристаниште е организирано игралиште. За да продолжиме со поволностите, тука е и кафетеријата „Нтокос“. Кафе, каде што можете да уживате во кафето додека ги гледате вашите деца како си играат.
 • Во попладневните часови асфалтираниот дел станува исклучиво пешачка зона. Бидејќи има забрана за автомобили, можете да се движите со вашите деца во мир и тишина.
 • Во Чора има организирана плажа. Амос Плажа каде што можете безбедно да пливате со вашите деца. Обезбедува и игралиште за одбојка на плажа.

Село Елиос

Елиос или на друг начин Нео климата селото е неодамна развиено. Се наоѓа на околу 7 км од сјај Вила и 18 км од Скопелос Хора. Нео климата селото има многу таверни и ресторани, како и кафулиња. Понатаму, има и марина за чамци. Има многу хотели студиа апартмани за пријатно остане во оваа област.

Skopelos Elios Village Port Photo, skopelos-пријателски одмори за деца, дестинација погодна за деца

ЕКСТРА БОНУС
 • Има игралишта за кошарка и фудбал заедно со игралиште за играње на нашите мали пријатели.
 •   Село Елиос има се што му треба на релаксиран патник. Единствената причина да се преселите е да ги видите другите плажи или да ги посетите другите делови на островот Скопелос.

Квалитет храна

Скопелос нуди квалитет храна на своите посетители. Главно е познат по традиционалната пита со сирење. Децата буквално го сакаат специфичниот вкус. Идеален е за сите периоди од денот. Покрај тоа, повеќето од ресторани таверни, во Скопелос, се карактеризира со пријатна атмосфера за деца. Децата ќе се чувствуваат добредојдени, а исто така и родителите. Зарем тоа не е совршен одмор за деца?

 

ЕКСТРА БОНУС
 • Скоро секој таверна or ресторан нуди шпагети или плескавица на скара и помфрит. ВНИМАВАЈ: Сепак, прошетајте со вас бидејќи не сите од нив нудат високи столчиња. 

Рекреација – Најдобри семејни активности Скопелос

Колку е убаво да пробувате нови искуства заедно со вашите деца? Скопелос нуди различни активности погодни за семејството. Родителите стануваат деца некое време, а во исто време децата поминуваат прекрасно време со сите нив заедно. Поминете ги вашите одмори погодни за децата во дестинација погодна за семејството Скопелос. Водич за семеен патување Скопелос.

Скокови во вода

Нуркачкиот центар на Скопелос се наоѓа во Адрина Beach Hotel, во Панормос област. По голем напор, на островот Скопелос беше формиран Центарот за нуркање. Добро обучениот персонал соодветно ќе ве води вас и вашите деца да нуркате ефикасно и безбедно. Целото семејство може да посетува часови за да земе заверена диплома.

skopelos нуркачки центар за нуркање споради нуркање, одмори погодни за деца во Скопелос, семејна дестинација Скопелос

велосипедизам

In Скопелос Хора, има продавница во која секој може да изнајми велосипед. Само што не се работи само за изнајмување, бидејќи продавницата нуди организирано велосипедизам тури низ цел Скопелос и детски активности и велосипедизам трки внатре во Хора.

 

Велосипед за велосипеди во Скопелос, одмори погодни за деца во Скопелос, дестинација погодна за семејството Скопелос

SUP

Stand Up Paddleboarding (SUP) е популарна семејна активност на отворено. Најважно е тоа што е наменето за сите возрасти. Родителите и децата имаат можност да си играат со морските води и да го откријат островот Скопелос. Уживајте во вашите одмори погодни за децата бидејќи Скопелос е дестинација погодна за семејството.

skopelos paddle sporades sup, одмори погодни за деца во Скопелос, дестинација погодна за семејството Скопелос

Kayaking

Кајакарството во Скопелос е одлично искуство кое се однесува на сите возрасти и нивоа на искуство. Искусниот персонал, поделен на водичи, персонал во заднина и помошници, ќе направи да се чувствувате безбедно и ќе ве води и ќе ве стави на вистинската тура. Истражете ги, како семејство, нескриените убавини на островот Скопелос.

Кајак кајак во Скопелос, одмори погодни за деца во Скопелос, дестинација погодна за семејството во Скопелос

Спортови на вода

Скијање на вода, вејкбординг, кинебординг, морски велосипед, банана, морски кануа и многу други активности на вода ќе ги направат вашите празници уште позабавни. Дефинитивно, на децата ќе им се допаднат сите овие игри со вода. Тоа е исто така шанса да го пронајдете вашето внатрешно дете. Иако спортовите на вода се базираат на Милан плажа, постои можност да дојдете со нивниот брод до блиската плажа каде што веќе се наоѓате.

 

Одмори погодни за деца во Скопелос, дестинација погодна за семејството во Скопелос

 

Лесен пристап од аеродромот Скијатос

Има лесен пристап до Скопелос или со брод или со авион. Можете да слетате на аеродромот во Скијатос, а потоа со водно такси да стигнете до Скопелос за помалку од 25 минути и со авантуристичко чувство.

водно такси скијатос

Иако постои заблуда дека Скопелос е дестинација за парови, има многу што да видите и да направите со вашите деца како дел од возбудливиот семеен одмор.

 

ЕКСТРА СОВЕТИ ЗА СЕМЕЕН ОДМОР ВО ГРЦИЈА:

Водич за семеен патување Скопелос

 • За да ја посетите Грција, не треба да се подложите на посебни процедури за вакцинација. Поради глобалната епидемија на Ковид, единствениот сертификат за вакцинација е потребен за Ковид. Понатаму, не треба да препишувате некој посебен лек.
 • Островот Скопелос има здравствен центар и искусни приватни лекари.
 • Грција е благословена земја. Само помислете дека има сончево времето во повеќето месеци од годината. Најдоброто времето во Грција, се разбира, за семејствата со деца да уживаат во времето на плажа и да пливаат е од крајот на мај до крајот на септември.

   

  хотели skopelos adrina

 • Внимавајте со сонцето, децата секогаш треба да користат крема за сончање и да носат капи.
 • Понекогаш може да се соочите со кратки летни дождови (најверојатно во јуни). Во Скопелос, конкретно, нема да имате проблеми со силни ветрови.
 • Такси-возилата во Грција имаат максимален капацитет од 4 патници. Ако вашето семејство има повеќе членови, тогаш треба да барате поголеми возила во канцелариите за изнајмување автомобили на Скопелос. Сите од нив имаат детски седишта за автомобил на барање.
 • Целокупното патување во Грција, без разлика на превозното средство (автобус, траект, авион, е лесно и удобно.
 • Уживајте во вашите одмори погодни за децата бидејќи Скопелос е несомнено дестинација погодна за семејството.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво