СКОПЕЛОС МАМА МИА МОВИЕ, „МАМА МИА“ СКОПЕЛОС, „МАМА МИА“ СКОПЕЛОС СЦЕНА, СКОПЕЛОС КОГА „МАМА МИА“ МОВИЕ ФИЛМЕД, СКОПЕЛОС КАКО ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА ГО СПОДНЕТИТЕ НА ПРОДАБАТА НА МОВИ МАМА МИА! „ГРЦИОТ ИСЛАНД, БЕСТ НА КАСТАНИ ВО СКОПЕЛОС, ГЛИСТЕРИ БЕРА, АИ IANАННИС IN Кастел, VУБОВИ БЕРА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

"МАЈКО МИЛА" СКОПЕЛОС

Добредојдовте на прекрасниот грчки остров Мама Миа, наречен Скопелос имагинарен островот наречен „Лето“ во филмот.

мајко мила! скепелос, скопјели мама миа !, плажа Кастани во Скопелос, Аи ianанис во Кастри

Оваа статија се занимава со темата на корисни совети за посета на прекрасни локации за снимање. Прошетајте каде прошетале протагонистите, пливајте во истите води и пејте како овие забавни песни на Аба.

СОВЕТИ КАКО ДА СЕ ДОГОВОРИТЕ НА МАЛМА МИА ФИЛМ ПРОДАВНИ ЛОКАЦИИ

мајко мила! скопелос, скопјели мама миа !, Аи ianанис во Кастри

Прво скоро е потребно да го имате вашиот сопствен превоз. Уживајте во вашиот одмор во Скопелос, грчкиот остров „Мама Миа“. Островот со кристално чисти води и бујниот бор плажи.

Второ, има туристички агенции кои ви организираат дневни патувања до локациите каде се одвиваше снимањето на филмот Mamma Mia!

Трето, јавниот превоз на островот Скопелос функционира совршено, а особено во летните месеци сообраќа многу дневни линии. Автобуската постојка е десно од пристаниште Скопелос. Таму ќе го видите возниот ред како виси. Цената на локалниот транспорт е очигледно помала.

Четврто на островот Скопелос, сè уште можете да користите такси. Да ве однесе на прекрасните места на снимањето на филмот Mamma Mia!. Можете да разговарате со таксистот и да ја прилагодите рутата за да одговара на вашите потреби.

Конечно, ако сакате авантура и спорт, можете да изнајмите велосипед. За да ги откриете убавините на Скопелос и деловите што ги снимаме во филмот, Mamma Mia!

СОВЕТИ ЗА СЕКОЈ ЛОКАЦИЈА СЕПАРАТЕЛНО

БЕСТ НА КАСТАНИ

Фотографија на плажа Скопелос Кастани Мама

Можете да ја посетите Плажа Кастани во Скопелос и пливајте во неговите кристално чисти води. Нема потреба да имате залихи од вода, сок или лесни оброци бидејќи на плажата има организиран бар на плажа. (Различен од оној прикажан во филмот)

  • Да се ​​започне со, Плажа Кастани е од 15 км од Место град Скопје (краткиот пат). Со автомобил ќе ви требаат околу 30 минути за да стигнете.
  • Убавото Костен е плажа опкружена со борови дрвја кои создаваат природна сенка. Тој е прекрасен залив со фин песок и карпи на секој крај. Прекрасната Плажа Кастани има ситни камчиња меѓу белиот песок.
  • Се разбира, Плажа Кастани во Скопелос е организирана плажа, со лежалки, чадори и сите потребни удобности. Има и плажа бар кој ви нуди кафе, безалкохолни пијалоци, пијалоци, коктели, грицки и салати, како и многу забава.

Скопелос плажи Кастани Аеро-фотографија на плажа

ДРУГИ ИНФОРМАЦИИ

1: Кога возите, треба да бидете внимателни кога се приближувате Плажа Кастани затоа што последните 500 метри од патот не се покриени со асфалт.

2: Подгответе се дека нема само да се соочите со истата слика како во филмот Mamma Mia! Дрвениот столб и Донската шипка беа дополнителни интервенции на креаторите на филмот и беа отстранети по завршувањето на снимањето. Со или без столб и шанк Костен останува една од најубавите плажи од Егејот.

3: На Плажа Кастани Во барот често се одржуваат прекрасни тематски забави и забави со одлични диџеи или пејачи за дополнителна забава на островот Мама Миа.

4: Наспроти ќе го видите и малиот остров Дасија кој постојано се прикажува во филмот.

ГЛИСТЕРИ БЕ BEА

Фотографија на плажите на Скопелос, Глистер

Друга плажа за посета е Глистери и види каде Вила Влезот на Дона се наоѓаше

 

мајко мила! скопелос, скопјели мама миа !, вила дона глистер скопелос, Аи ianанис во КастриСОВЕТ 1: Постои бар за плажа натаму Плажа Глистер. Има чадори, шезлонги и тушеви.

СОВЕТ 2: За да стигнете на плажа, ќе поминете низ прекрасната живописна маслинова градинка што ја гледаме и во филмот Мама Миа!

СОВЕТ 3: Од пристаниште Скопелос дневно има чамци што го прават приклучното пристаниште Скопелос - Glisteri.

СОС: на Вила Дона не постои. Влезот во Вила Дона беше поставена со стиропор, кој беше отстранет откако заврши снимањето. Одат до Glisteri не очекувај да најдеш Вила Жена.

СВЕТИ ЈОАНИС IN Кастел

Аи ianанис во Кастри во Скопелос, Агиос Јоанис во Кастри

Секако, не ја забораваме и најпознатата живописна црква на Агиос Јоанис in Кастро, кој беше домаќин на свадбата на нашите протагонисти. Тој ianанис in Кастро манастирот е многу познат. Треба да бидете подготвени да се качите на 106-те врежани скали во карпата за да стигнете до вашата дестинација. Прекрасниот поглед на Тој ianанис in Кастро ќе ве награди веднаш!

СВЕТИ ЈОАНИС BEACH

Аи ianанис во Кастри, плажа со агиос Јоанис

Агиос Јоанис плажата е веднаш под импозантната карпа што доминира во прекрасната капела. Плажата е со ситни камчиња и камења со тиркизна чиста вода. Мал по големина, но неспоредлив по убавина. Во основа, ова се две мали карпи плажи со тиркизни води. Има лесен пристап со автомобил и паркинг на улица. Одете до првата плажа пеш, но следната има мала доза на авантура бидејќи треба или да пливате до таму или да се искачите на карпите.

СОВЕТ 1: На плажата ќе најдете неколку чадори и лежалки. На улицата има менза каде што можете да набавите вода, безалкохолни пијалоци, кафе и лесни закуски. Ментата е отворена во текот на летните месеци.

СОВЕТ 2: Постојат знаци на Тој ianанис in Кастро можете да следите за да избегнете да го изгубите патот.

VУБОВИ „3 ТРИЕ“

амарант гребен, плажа амарант, гребени на плажи

Вреди да се посети прекрасното амаранто или 3-те дрвја како што го нарече актерската екипа на филмот Mamma Mia! Треба да јадете вода, сокови или лесни оброци бидејќи на плажата нема барови или кантини.

амарант гребен, плажа амарант, гребени на плажи

  • на Амаранти плажа – рт се наоѓа по на плажи of Стафилос Веланио неколку метри пред да се стигне до живописното пристаниште во Агнонтас.
  • Пред Агнонтас, лево ќе го најдете земјениот пат кој води до белата карпа со карактеристичното Амаранти борови.
  • Амаранти има лесен пристап со автомобил. После паркирањето удобно на патот, ќе прошетате неколку метри и ќе стигнете до идиличниот пејзаж со тиркизните води на Егејот.

СОВЕТ 1: Амаранти не е права плажа туку локација со мали карпести заливи.

СОВЕТ 2: Областа е идеална за пешачење.

 

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

 

 

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво