БЕАХФРОНТ Хотели СКОПЕЛОС, Хотели НА МОЕТО, ЛЕТНИ ПРАЗНИЦИ, СКОПЕЛОС ЗЕЛЕНА НА ЦРНА, на плажите СКОПЕЛОС, Хотели СКОПЕЛОС, СМЕСТУВАЊЕ СКОПЕЛОС,  АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, АДРИНА ХОТЕЛ НА ПЛАЖА, АДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА, АДРИНА РЕСТАРНИЦИБЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

НАЈДОБРИОТ БЕШЕФРОНТ Хотели НА СКОПЕЛОС

Најголемото богатство на Грција, покрај античката култура, се популарните острови, каде грчката архитектура се меша со одличната традиционална кујна, воодушевувачките предели и неверојатниот начин на живот на грчките одмори.

Адрина хотели скопело, панорма скопје, грчки хотели

Скопелос можеби не е најпознатиот грчки остров, но е еден од најубавите и несомнено најзелените острови на Егејското Море. Ако треба да се опуштите и само да избегате во природа, веднаш посетете го Скопелос.

Островот Скопелос е скриен скапоцен камен во Егејското Море. Сè уште не е толку комерцијализирано. На островот Скопелос, кристалното сино на морето совршено се меша со зеленилото на боровите кои се во изобилство.

хотели на Адрина, хотел на плажа Адрина, хотели во скопје

Уживањето во грчките одмори значи и наоѓање на совршен хотел во близина на плажа со сите потребни удобности.

Постојат луксузни плажи на плажа хотели на Скопелос што ви дозволува да го живеете вашиот мит во Грција.

АДРИНА Хотели

хотели на Адрина, хотел на плажа Адрина, хотели во скопје

Кога зборуваме за луксуз, одлични капацитети и професионални услуги, првото нешто што ми паѓа на ум е плажата Хотели на Адрина in Панормос на островот Скопелос.

Хотели на Адрина се вовед во еден сосема поинаков свет, свет без зборови… Ќе го откриете приватен рај на плажа.

Хотели на Адрина се со 5 ѕвезди Адрина Одморалиште и спа и 4 ѕвезди Адрина Плажа. Внатре во хотели, постојат одлични Адрина ресторани. Обајцата хотели се наоѓаат на организирана плажа која е достапна само за гости.

Адрина хотели скопело, хотел на плажа Адрина, Адрина одморалиште и бањата, панормос скопје, хотелски скопли

Особено Хотели на Адрина во Скопелос се на Адрини плажи. Областа го добила своето име од познатата жена пират Адрина.

Според легендата, динамиката Адрина предизвикуваше страв и ужас кај сите и таа беше победник во повеќето битки. Но, кога нејзиниот сакан, капетанот Пират беше убиен во едно од нив, таа не можеше да се справи со болката. Таа го сокри своето богатство во Адрина област и се самоуби со паѓање од карпите.

Адрина одморалиште и Спа со 5 ѕвезди

Адрина Ресорт и Спа е хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа во Панормос на островот Скопелос. Всушност, тоа е најексклузивното место за остане. Хотелот е изграден на прекрасна падина буквално на неколку кратки чекори од приватната плажа.

хотели на адрина, летувалиште и бањи, панормос скопје, хотелски скопли, грчки хотели

Овој семеен бизнис, со 16 соби и 22 вили, ви нуди идиличен одмор. Сите соби ви нудат спектакуларен поглед на синиот Егеј. Ќе го имате најтоплото добредојде и гостопримство досега. Во Адрина Одморалиште и Спа, ќе создадете незаборавни спомени и се чувствувате како крал и кралица.

Совршена Адрина плажата е оддалечена само 2 минути. Хотелот ви нуди крпи, а има и бесплатни шезлонги и чадори. Покрај тоа, има услуга на плажа, можете да нарачате сè само од вашата лежалка.

хотели на адрина, летувалиште и бањи, хотелски скелети, панорма скопели

ХОТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ

Сè што треба да понесете е вашата насмевка и вашето летно расположение. Сè е вклучено во хотелот. Две Адрина ресторани, Kalispera A La Carte вечера ресторани Нерон ресторан нудат професионална услуга, квалитет храна, и прекрасен поглед на морето.

Во објектите има и бар на плажа на хотелот, простор за одмор, спа центар, теретана и игралиште. Во Адрина Детски клуб, има бесплатна услуга секој ден. Понатаму, хотелот обезбедува базен со морска вода.

хотели на адрина, летувалиште и бањи, хотелски скелети, панорма скопели

Гостите можат да се преселат на сите нивоа на хотелот користејќи жичарница. Пред хотелот има мало пристаниште за мали чамци.

Адрина Брег Хотел со 4 ѕвезди

Оддалечени неколку метри Адрина Resort and Spa доминира со 4 ѕвездички Хотел Адрина Бич. Всушност, ова е првиот хотел на семејството Родопулос.

хотели на Адрина, хотел на плажа Адрина, скелети за панорма, хотелски скапели, грчки хотели

Топло гостопримство, прифатлив луксуз, најдобри спомени, пријатели, грчко лето, сонце, прекрасни морски води, па дури и совршенство се некои од основните зборови кои можат да го опишат ова спектакуларно место. Можеби е невозможно да се стави во реченица целата магична клима што Адрина Beach Hotel нуди на гостите.

 

хотели на Адрина, хотели на плажа Адрина, скелети за панормос, хотелски скопли, грчки хотели

Хотелот на плажа има 47 соби за гости и 11 комплетно опремени мезонети. Главните бои се сина и бела. Традиционалната архитектура се меша со модерните капацитети.

Исто така, со Адрина Ресорт и Спа, приватната плажа со неверојатна кристално чиста вода е на само 2 минути. Крпи за плажа, шезлонги и чадори се на Адрина Хотел на плажа.

ХОТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ

Тука сте, во земниот рај во Адрина Хотели во Скопелос, бидете подготвени да имате идилични моменти на релаксација и задоволство. Професионална услуга, семејна атмосфера прекрасна глетка.

Грчкото гостопримство е во својата најдобра верзија бидејќи целта на сопственикот е да се чувствувате среќни и желни да се вратите.

хотели на Адрина, хотел на плажа Адрина, скелети за панорма, хотелски скапели, грчки хотели

Не заборавајте да го посетите нуркачкиот центар, кој се наоѓа на лице место.

Адрина Beach Hotel исто така нуди бар на плажа и отворен базен со солена вода. Понатаму, хотелот располага со интернет катче, како и топла када и детски базен.

Не пропуштајте го фантастичното искуство на јадење во познатите Адрина Таверна ( Адрина ресторани). Секојдневно свежа риба, дневни грчки чинии и највкусните шпагети од јастог досега.

Адрина Хотели во Скопелос се најдоброто место за да се ставите себеси во приоритет, да бидете цел ден на плажа под грчкото сонце. Допрете го синото море, помирисајте ги боровите дрвја, погледнете го хоризонтот и слободно уживајте.

Направете резервација на Адрина Хотели во Скопелос што поскоро да ги поминете празниците од вашиот живот на магичниот остров Скопелос. Направете си услуга, вие го заслужувате тоа!

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос -  www.adrina.g е 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

 

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво